Kayserispor'a hoca dayanmıyor...

Geçtiğimiz günlerde Hikmet Karaman ile yollarını ayıran Kayseri ekibi, takımın başına Sahmet Aybaba'yı getirmişti.

Yazılı bir açıklama yapan Aybaba, "Futbolcular daha önce hiç karşılaşmadığım bir umursamazlık içerisinde."diyerek, görevi bıraktığını duyurdu.

Geçmişteki güzel hatıralarının bu göreve başlamasında etkili olduğunu vurgulayan Aybaba, şunları kaydetti:

"ŞAHSIM VE EKİBİMİN BİR TALEBİ YOKTUR"

Aybaba, Kayserispor'da geçirdiği kısa sürede geçmişten gelen mevcut sorunun, saha içerisinde antrenmanla, çalışmayla, gayretle çözülemeyeceğini hissettirdiğini dile getirerek, "Şu an itibarıyla çok severek ve büyük bir heyecanla başladığım Kayserispor teknik direktörlüğü görevinden istifa ediyorum. Şahsım ve ekibimin görev yaptığımız kısa sürece ilişkin herhangi bir talebi yoktur. Tekrar ediyorum, aslolan kulüptür, Kayserispor'dur. Bundan sonraki süreçte kendilerine başarılar diliyorum."ifadelerini kullandı.

İstikbal Mobilya Kayserispor'da alınan başarısız sonuçlar üzerine teknik direktör Hikmet Karaman 6 Ekim'de istifa etmiş, 11 Ekim'de de Samet Aybaba ile sözleşme imzalanmıştı. Sarı-kırmızılı ekip, Aybaba yönetiminde çıktığı ilk maçta Kasımpaşa ile sahasında 1-1 berabere kalmış, deplasmanda dün oynadığı ikinci maçta ise BtcTurk Yeni Malatyaspora 4-0 yenilmişti.

KAYSERİSPOR'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Kayserispor, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Samet Aybaba'nın istifasının kabul edildiğini duyurdu.