A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Şeyma Ercan ile Kübra Akman, Çin'de 2-4 Ağustos'ta düzenlenecek olimpiyat elemelerin yanı sıra 23 Ağustos-8 Eylül'de Türkiye, Polonya, Macaristan ve Slovakya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2019 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Kübra Akman: Ankara seyircisi bambaşka

Milli voleybolcu Kübra Akman, Ankara seyircisinin voleybola çok iyi destek verdiğini aktardı. Ankara'da genç ve yıldız takımlarda dünya ve Avrupa şampiyonlukları yaşadıklarını anımsatan Kübra, "O dönemlerde inanılmaz bir atmosfer vardı. Ankara seyircisi bambaşka. Yine yanımızda olacaklarına inanıyorum. Yine bir şeyi başaracaksak, yaparsak onlarla beraber yapacağız." yorumunu yaptı.

Sezona başlarken üç hedef belirlediklerini (Voleybol Uluslar Ligi, Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri ve 2019 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası) ve bunun ilkini (Voleybol Uluslar Ligi) başarıyla tamamladıklarını vurgulayan Kübra, sözlerini şöyle tamamladı: "Şimdi sırada olimpiyat elemeleri var. Daha sonra da kendi evimizde oynayacağımız Avrupa Şampiyonası var. İki turnuva da bizim için çok önemli. O yüzden yoğun tempoda çalışmaya devam edeceğiz. 2012'de bu başarıldı. Birinci olmak daha önce de çok zordu. Şimdi de aynı şekilde zor. Çin, iyi bir takım. Ancak imkansız diye bir şey yok. Bu yüzden çalışmaya devam ediyoruz. Olimpiyatlara gidebileceğimize inanıyoruz."