Kayseri Amatör Küme takımlarından Meysuspor'un antrenörü Halit Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada yayınlanan ve tepki toplayan görüntülerin 3 yıl öncesine ait olduğunu kaydetti.

Kurt, Kayseri İdmanyurdu ile oynadıkları maçta çekilen görüntülerin 3 yıl sonra sosyal medyada servis edilmesinin manidar olduğunu belirtti.

Söz konusu maçta takımının soyunma odasına 3-1 mağlup girdiğini dile getiren Kurt, "Antrenör kimliğimin dışında tamamen babacan bir duygu ve tavırla bir yaklaşımım oldu. Bu çocuklar 12-13 yaşından beri benimle beraber. Hepsi ile ailecek görüşüyoruz zaten. Şu anda bu çocukların aileleri bile benim yanımda olduklarını söyledi. Herkesin disiplin anlayışı farklıdır. Olay sırasında bir iki kelime bir şey geçmiş ağzımdan. Kadın arkadaşlar okuduğu için o cümleleri, onlardan özür diliyorum. Tokat atmanın bir öğretmenin de hakkı olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman ailesinin terbiye edemediği kişiler bile bize başvuruyor bu anlamda. O olay yaşanmasaydı iyiydi ama refleksle olmuş bir olay" dedi.

Kurt, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından kendisine hakaret edildiğini, bu konu hakkında da yasal yollara başvuracağını aktardı.

"TERİM DE FERGUSON DA DÖVÜYOR"

"PİŞMAN DEĞİLİM"

Dayağın disiplinin farklı bir versiyonu olduğunu belirten Kurt, "Oyuncularım arkamda iyi ki bizi dövdün hocam diyorlar. Şikayetçi olmadılar, hukuki bir durum söz konusu değil. Tokat attığım için pişman değilim ama küfür ettiğim için pişmanım" dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Öte yandan Halit Kurt hakkında soruşturma açan TFF, her türlü şiddeti esefle kınadıklarını belirtti.

İşte yapılan açıklama:

Türkiye Futbol Federasyonu