Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki genç yeteneği Ferdi Kadıoğlu, 18 yaşındayken NEC Nijmegen'den Fenerbahçe'ye transfer oldu. Sadece 17 maç profesyonel olduktan sonra ilk transferine imza attı.

Henüz 18'inde 1.4 milyon euro eden Ferdi Kadıoğlu, Türkiye'de sabretmeyi ve antrenör 'mezarlığı'nı da gördü: "Sadece 19 yaşımdaydım ve 6 farklı teknik direktörle çalıştım."ifadesini kullandı.

"ERSUN HOCA, 'FERDİ GİTMENİ İSTEMİYORUM' DEDİ"

Ferdi, "Daha fazla oynaman gerektiğini düşünüyor musun?" sorusunun sorulması üzerine şu cevabı verdi:

"KİRALIK GİTMEK DAHA MANTIKLI BİR KARAR OLUR"

Genç yıldız, 'Ocak ayına kadar fazla forma şansı bulamazsan ayrılmayı tekrar düşünür müsün?'sorusuna da, "Evet, o zaman kulüple farklı bir çözüm arayışına gireriz. İki sezon üst üste oynamamak benim için iyi olmaz. Kiralık gitmek daha mantıklı bir karar olur." dedi.

"YEDEK KALMAK SIKIYOR"

Açıklamalarına devam eden Ferdi, "Teknik direktörümüz Ersun Yanal, kararlı biri. Sezonun ilk maçından sonra bana, 'İşleri senin için daha kolaylaştırmak istiyorum.' dedi. Elbette, yedek kalmak sıkıyor. Ancak, bazı kararları vermenin de kolay olmadığını anlamak gerekiyor. Neden diğer oyuncuların önünde seni seçmeli mesela. Her oyuncu seçilmediğinde sinirlenir. Fakat, futbol böyle bir şey. Çok büyük bir kulüpte futbol oynuyorum ve rekabeti kabullenmem gerekiyor. Sonuç olarak, daha sıkı çalışmaktan ve fırsat ummaktan başka yapacak bir şeyim yok. Burada kimsenin forması garanti değil, hiç kimsenin. Bu tip şeyleri Flemenkçe bilen Deniz Türüç ve Garry Rodrigues ile sürekli konuşuyorum. Onlar benden daha yaşlı ve Türk teknik direktörler konusunda tecrübeli." şeklinde konuştu.