Milli futbolcu Cenk Tosun, UEFA'ya verdiği röportajda kariyerine dair önemli açıklamalar yaptı.

Geldiği noktada iki insanın büyük katkısı olduğunu dile getiren Cenk, "Hayatımda iki Şenol'un çok büyük yeri ve önemi var. Birisi babam, diğeri de Şenol Hoca" ifadelerini kullandı.

"EURO 2020'YE KATILMAK İSTİYORUZ"

Milli takımda çok iyi bir atmosfer yakaladıklarını anlatan Cenk, "Şu an gruptaki durumumuz da oldukça iyi ama geri kalan maçlarımızı kazanmazsak bunun hiçbir önemi kalmaz. O yüzden kalan maçlarımızda çok iyi mücadele ederek iyi sonuçlar almak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası çok önemli bir turnuva. Ben 'EURO 2016 sırasında futbolcu olduğumu anladım.' desem yanlış olmaz. Böylesine önemli bir turnuvanın, böylesine büyük bir organizasyonun bir parçası olduğumu idrak edince futbolcu olduğumu hissettim diyebilirim. Bu hissiyatı tekrar tecrübe etmek istiyorum. Bu turnuvada daha fazla maç oynamak istiyorum. Bu maçlarda goller atmak ve bu sayede takımımın daha üst turlara ilerlemesine katkıda bulunmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

EURO 2020'de yer almak istediklerini belirten Cenk, "Avrupa'nın bütün büyük takımları orada olacak, biz de bayrağımızın bu takımların yanında dalgalanmasını istiyoruz. O yüzden orada olmak bizim için çok şey ifade ediyor. Çok güzel bir ülkemiz var; ülkemi çok seviyorum. Zaman zaman zor dönemlerden de geçebiliyoruz; dolayısıyla böylesi bir turnuvaya katılmak ülkedeki havayı da değiştirebilir." değerlendirmesinde bulundu.

"OKAN BURUK ARADI, MİLLİ TAKIMA ALINDIM"