Süper Lig'de Cemil Usta Sezonu'nun 10. haftasında Antalyaspor, sahasında konuk ettiği Beşiktaş'a, özellikle son bölümleri heyecanlı geçen karşılaşmada 2-1 yenildi.

"2. YARIDAKİ REAKSİYON, BENİ UMUTLANDIRDI"

Bireysel hatalardan dolayı alınan sonuçların kendisini üzdüğünü ifade eden Bülent Korkmaz, “Ama bu maçta ilk yarı ile ikinci yarı ortada bambaşka oyun vardı. İlk yarıda 30 saniyede iki gol yedik. Futbolcularımın ikinci yarıdaki reaksiyonu beni mutlu etti ve umutlandırdı. Aslında her maçta ikinci yarıdaki oyunu oynamamız gerekir" dedi.

"TARAFTARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM"

Yenilginin kendilerini son derece üzdüğünü sözlerine ekleyen Korkmaz, “Bugün yine tribünler doluydu. Taraftarlarımızı üzdük. Takım adına onlardan özür diliyorum. Mücadeleye devam edeceğiz. Bu maçın ikinci yarısındaki mücadeleyi 90 dakikaya yayarsak bir sorun kalmaz" diye konuştu.

"3 MAÇTIR BİREYSEL HATALARDAN GOL YİYORUZ"

Bir gazetecinin Bahadır Öztürk’ü bireysel hatalarını sorması üzerine Bülent Korkmaz, “Bir oyuncu değil, herkes hata yapıyor. Üç maçtır bireysel hatalardan gol yiyoruz. Ama her golcü gibi Bahadır da hata yapabilir. Neticede futbol hatalar oyunu. Dolayısıyla bu hatalarını düzeltmesi için daha çok çalışması gerekiyor"ifadelerine yer verdi.

"FUTBOLDA BİR SÜRÜ AKSİLİKLER OLUYOR"

İdeal kadro oluşumunda yaşananlar sorunlar konusundaki soruya ise Bülent Korkmaz şu yanıtı verdi:

"KARİUS MU KURTARDI, SERDAR MI KAÇIRDI" SORUSU

Maçın son dakikalarında Serdar Özkan’ın vuruşu sonucunda kaleci Karius’un kurtardığı pozisyonu hatırlatan bir gazetecinin, “Bu pozisyonda Karius mu kurtardı, Serdar mı kaçırdı? Şeklindeki sorusuna Korkmaz, “Sırf o pozisyon değil. Maçta birkaç net pozisyonumuz vardı. Sonradan giren oyuncularımızın performansından memnunum" şeklinde cevap verdi.

Takımın genç futbolcusu Mukairu ile ilgili soruya ise Bülent Korkmaz şu yanıtı vererek, konuşmasını tamamladı:

“Mukairu 19 yaşında, yetenekli bir oyuncu. Gelecekte daha iyi olacak. Oyun olarak istediğimiz aldık ancak sonuç olarak alamadık. Ama sonuç da alacağız."