Süper Lig'de Cemil Usta Sezonu'nun 10. haftasında Beşiktaş, konuk olduğu Antalyaspor'u özellikle son bölümleri heyecanlı geçen karşılaşmada 2-1 galip gelerek, 195 gün sonra deplasmanda kazandı.

"2. YARI GELGİTLER YAŞADIK"

Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı, maçın ardından şu açıklamalarda bulundu:

 BRAGA MAÇI HAZIRLIKLARI

Braga maçının ardından bir gün Portekiz'de kalacaklarını söyleyen teknik adam, "N'Koudou dönüyor, Douglas ile ilgili bilgi alacağız, Dorukhan devreyi kapattı. Victor ve Burak döndü. Braga maçı için uzun bir yolculuk, süre az. Çarşamba uçacağız, Perşembe oynayacağız, rejenerasyon yapacağız ve Cuma orada kalacağız, Cumartesi öğlen geleceğiz" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ FORMASI ZİRVEYİ HAK EDİYOR

Beşiktaş'ın yerinin zirve olduğunu ifade eden deneyimli hoca, "Beşiktaş forması her zaman zirvede olacaktır. Bir süreç yaşadık, kulübün yaşadığı, oyuncunun yaşadığı sürecin içinden çıkıp tekrar buraya gelebilmek, Beşiktaş formasının değerli olduğunun karşılığıdır. Kazanımlar bize bir sonraki haftalarda daha da özgüven olarak dönecek diye düşünüyorum." diye konuştu.

"UMUT'UN FİZİKİ DİRENCİNDEN FAYDALANDIK"

2. yarıda Umut Nayir'ı sola koymasının nedeni sorulan Avcı, "Umut Nayir fizik olarak dirençli bir oyuncu. Oyunlarda bizim için hedef oydu. Rakibin sağ bekinin hücumda etkili olduğu bir oyunda, Umut'u hem hücumda, hem savunmada daha iyi olmak için bu hamleyi yaptık" cevabını verdi.